Tv Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oda Şekline Göre Tv Ünitesi Seçimi

Salon takımlarına bir alternatif de tv üniteleri, yaşam alanlarınız küçükse bu mobilya türü tam size göre. Tabi bunlarda kendi aralarında odanın büyüklüğüne göre ünitelerin boyutları da değişiyor, küçük alanlara büyük çözümler sunan bu mobilya çeşidi son dönemde rağbet gören modellerden. Pek çok farklı ahşaptan üretilen modeller farklı bütçelere hitap ediyor, odanız küçük ve çok da ışık görmüyorsa açık renk modeller ve küçük bir ünite size büyük çözümler sunacaktır raflı olmasına dikkat edin yer kaplamaz ve ufak tefek eşyalarınızı raflara koyabilir karmaşayı ortadan kaldırabilirsiniz. Odanız çok mu büyük ? O zaman mutlaka kapaklı modellere yönelin  hem görsel açıdan çok daha şık durur hem de fazlalıkları oraya toplamış olursunuz  zaten görünmeyen dağınıklık, dağınıklık değildir.

regolo05Tv Ünitesi Cila Çeşitleri Nelerdir

Fiyatı asıl etkileyen cila çeşitleridir, hemen lake ile başlayalım. Lake oldukça parlak bir cila çeşididir, sıradan bir ahşabı kusursuz ve çekici hale getiren bu işlem zor ve zahmetli ve tabi ki büyük ustalık gerektirdiği için fiyatı da biraz pahalı. Patina cila ise türkçesi ile eskitme işlemine eniliyor iy bir görüntü veren bu cila çeşidi de oldukça zahmetli tabi fiyatı da zahmetine göre değişiyor. Hal böyle olunca acaba sade mobilya mı alsak diye ister istemez düşünüyor insan.

Tv Ünitesi Seçerken Ahşabın Kalitesine Dikkat

Satıcı numarasıdır mobilyamız birinci kalite ! sözü bence kaçınılması gereken tek tür sunta’dır sıvı ile temas ettiği an şişer ve bir zaman sonra dökülmeye başlar uzun ömürlü değildir. En iyilerinden biri mdf dir çok sağlam olan ahşap türünün tutma gücü de son derece yüksektir pürüzsüz yüzeyi sebebiyle lakeye uygun bir malzemedir. Bir de huş ahşap vardır, bu da sağlamlığı ile ün yapmış her dekorasyon stiline uygundur düzgün yapısı ile pek çok cila türü rahatlıkla uygulanabilir. Son olarak da kayın ahşap türüne göz atıcaz, kırmızı kahve renkli her tip boyayı kaldırır ve çok da iyi gösterir, artık tv ünitenizin hangi tür ahşap olması gerektiğini biliyorsunuz. Yazının içindeki modeller hem küçük hemde büyük alanlar için size kılavuzluk yapacak, şimdilere tv ünitelerinin içine led ‘ ler konulmaya başlandı loş ortamlar için mükemmel bir seçim olacağını düşündüğüm aydınlatma türüne bir alternatif de spot çok tercih görmese de böylesi de yapılıyor bilginize sunarım. Dolaplı modeller vitrin vazifesi görüyor daha doğrusu tv ünitesi vitrinin mutasyona uğramış hali gibi. Şekilleri değişse de işlevleri aslında hep aynı her biri değişime uyum sağlayan yenilenmemize yardımcı olan araçlardır. Bence duvara monte olan modeller daha güncel ve şık, panel şeklinde olanlar ise ne kadar iyi dizayn ve tasarıma sahip olsa de biraz eğreti duruyor. Son olarak aksesuarlarına değinmek istiyorum, siz siz olun yapıştırma aksesuarlardan uzak durun ne kadar kuvvetli bir yapıştırıcı ile sabitlenmiş olsa da bir zaman sonra çıkıyorlar en iyisi yine vidalama işlemiyle sabitlenen aksesuarlardır. Böylelikle uzun ömürlü canınız sıkılmadan ürünlerinizi kullanırsınız. Başka bir konuda tekrar birlikte olmak dileğiyle www.moda.kadinlarsitesi.com a hepiniz davetlimiz Kadın’a dair ne varsa burada bulabilirsiniz ayrıca Faacebook / Kadınlar Sitesi sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz, görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain