Tırnağa Oje Nasıl Sürülür

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalı

Doğru tırnak bakımı nasıl yapılmalı, evde kolayca uygulayabileceğiniz bir el bakım kürü tavsiye edicem. Yarım sıkılmış limonun içine bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı dökün ve bir çay kaşığı yardımı ile hafif harmanlayın. Bu uygulamayı haftada üç veya dört kez uygulayın, bir ayın sonunda tırnak üzerindeki lekeler, sararmış uçlardan eser kalmadığını göreceksiniz eğer tırnak diplerine de bu karışımı uygularsanız etlerinizin yumuşadığını fark edeceksiniz ve daha acısız manikürünüzü yapabileceksiniz. En iyi yanı ise tırnakları sertleştirmesi, bu basit el kürü ile çabuk kırılan tırnaklara elveda. Gelelim tırnak etlerinin alınmasına. Doktorlar tırnak etlerinin alınmasını çok da önermiyorlar çünkü enfeksiyon kapma olasılığı çok yüksek. Eğer ille de bu işlemi yaptırmanız gerekiyor ise, profesyoneller tarafından tırnak etleri alınmalı. Kullanılan materyaller kesinlikle sterilize edilmeli alkol kolonya gibi sıvılarla temizlenen araçların kullanılmaması gerekiyor, bunun için en uygun seçenek kendi tırnak eti makasınız ile gidip manikür yaptırabilirsiniz.

Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oje sürme işlemine başlamadan önce mutlaka koruyucu kullanmak gerekiyor tırnak sağlığını korumak için, sonrasında ojeyi açmadan önce muhakkak çalkalamalısınız çünkü uzun süre beklemiş olan ojenin kimyasalları ayrılmış olabilir. Sonrasında işin püf noktası ojeyi üç hamle de sürmek en iyi sonucu verir. Hep merak edilir genellikle evde sürülen ojeler (genellikle) neden dalgalanır? Uzmanlar krem gibi bakım ürünlerini sürdükten sonra oje sürülürse genellikle tırnaklar dalgalanır diyor veya az önce bahsettiğim üç fırça darbesine uyulmadığı takdirde oje dalgalanma yapar görüşündeler.

Süslü Tırnak Modelleri Nasıl Yapılır

Bizde bu trend çok gelişmemişse de yurt dışında en profesyonel tırnakları ev ortamında yapmak mümkün. Yaptığım araştırmalardan anladım ki tırnak süsleme işi, başlı başına bir sanat. Bu alanda kullanılan pek çok materyaller bulunuyor tırnak üstüne konan farklı figürlü malzemeler, örneğim plastik, sticker gibi. Bunun yanında iki rengi harmanlayan sıvı kimyasallar bulunuyor simler, çıkartmalar gibi. Siz bu tarz bir model düşünürseniz yüksek kalite de bir kuaförde istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün tabi fiyatları da göz önünde bulundurmak lazım. Son olarak Fransız maniküründen bahsetmek istiyorum ki bence ojenin en asil hali budur, tırnakların uzatılan bölümü sade beyaz oje ile boyanırken üst katı ise şeffaf yada soğan kabuğu rengine boyanır basit bir işlemle mükemmel bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Acı Oje Nedir

Tırnak yeme alışkanlığı olan insanlara özel üretilen bu ürünün pek çok rengi bulunuyor, yani baylarda rahatlıkla kullanabilir. Yüksek olasılıkla tırnak yeme alışkanlığından vazgeçiren ojenin tadı gerçekten çok acı ve buruk. Ama kesinlikle uzun bir süre kullanılması gerekiyor, malum alışkanlıklarından insan kolay vazgeçemiyor ve normal bir ojeden hiç bir farkı yok. Ve son olarak ojenin nasıl çıkartılacağından bahsedeceğim, bilinen tek yöntem aseton ama bunun da bir kullanış biçimi var. İlk önce tırnak kenarlarından başlamak gerekiyor çünkü oje asetonla bir araya geldiği zaman ilk önce tırnak etlerine bulaşıyor, dolayısı ile tırnak temizleme işlemine önce tırnak kenarlarından başlanmalı, sonra orta kısımlara geçilmeli. Modanın kalbine www.moda.kadinlarsitesi.com a davetlisiniz. Dilerseniz bizi Facebook / Kadınlar Sitesi sayfamızdan online takip edebilirsiniz. Görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain