Tek Taş Yüzük Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Tek taş Trendleri Nedir

Merhabalar bugün tek taş konusunu işleyeceğiz herkesin hayalidir tek taş ille de pırlanta olmasına da gerek yoktur değişen tek taş modelleri de bir kaç yıl içinde resmen bambaşka bir hal aldı. Eski modeller şimdinin klasikleri, genellikle beyaz altından tasarlanan modelin yalnızca orta taşı bulunuyor ama zaman ilerledikçe modeller de değişti şimdi hemen hemen her renk metalden tek taş tasarlanıyor üçlü taşlı modeller sonrasında moda olmuştu klişeleşmiş bir de sözü vardı: Sevgimizin dünü, bugünü ve yarını… Ne kadar dolu bir söz değil mi ? Halbuki hepsi satış hilesi, bu günün modelleri ise sınırsız bir yelpazede satışa sunuluyor çeşitli figürleri olan mesela gül figürü çok kullanılıyor bunun yanında geometrik modellerden turunda örgülü modellere kadar hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok model bulunuyor, hal böyle olunca seçim yapmakta hayli zorlaşıyor. Bu ara trendler ise modelin üzerindeki taşlar ile gövdesi de taşlarla kaplanmış modeller, eğer normal taşlı bir yüzük alacaksanız fiyatı daha makul olacaktır ancak pırlanta düşünüyorsanız tabi haliyle fiyatlar uçup gidiyor asimetrik modellerde bu senenin en iyileri arasında alışılmışın dışında görüntüleri ile hem bir fark yaratmak isteyenle hemde sadece bende olsun diyenler asimetrik modellere yönelmeliler.

kalp figürlü tektaş modeliTek taş yüzükler hangi Taşlarla Kombinlenir 

Tek taş modelleri neredeyse her taş ile kombinlenir yalnız ilginç bir tespitimi paylaşmak istiyorum sadece zümrüt ile kombin edilmişini neredeyse hiç görmedim. Zümrüt genellikle tek taş oluyor, veya yine orta taşı zümrüt ama yardımcı taşları da zümrüt olarak kullanılıyor, bence de eğer işin ehilleri bu tarzdan uzak duruyorlarsa vardır bir bildikleri deyip en çok kombinlenen taşlar konusuna geçiş yapıyorum. Neredeyse her taş kullanılıyor tek taş modellerinde bence burada özen gösterilen asıl konu, taşın rengi değil berraklığı’dır çünkü pırlanta ışıl ışıl bir taş durum böyle olunca dekore edilen taşında berrak ve parlak gerekir. Genellikle safir ve yakut kullanılır tek taş’a da çok yakışır, pırlanta deyince akla ilk gelen beyaz taş oluyor ancak pırlantanın da renkleri var kahve rengi, pembe ve siyah gibi. Aslında bu konu biraz karmaşık tek taş almayı düşünüyorsanız önce iş bilen birinden fikir almanız gerekiyor.

Kişiye Özel Tek taş Yaptırılır mı

Sıkça sorulan sorular arasındadır kişiye özel tek taş yaptırılır mı konusu. Evet büyük markalardan tutun da kuyumcu dükkanlarına kadar neredeyse hepsi özel tasarım model yapabilir tabi bu fiyata yansıtılır. Nedense her kadında bu duygu çokça gelişmiştir yalnızca bende olsun iç güdüsü, herkes parmağında taşıdığı yüzüğün özel olmasını istiyor bir yerde halılar ancak bence çok da gerekli değil eğer yaptıracağınız modelin taşı sıradan bir taş ise fiyatların çok da uçuk olacağını düşünmüyorum. Ama bence en güzel tek taş modeli sade beyaz taşlardan dizayn edilen modeldir, diğeri ne kadar pahalı veya gösterişli olursa olsun bence tam olarak amaca hizmet etmiyor. Ayrıca taşlarda artık yuvarlak değil geometrik şekiller de var su damlası figürü zaten bir baş yapıt onu ayrı bir yere koymak lazım kalp figürüne varıncaya kadar her çeşit taş modeli bulmak mümkün. Son bir dip not ! pırlanta alırken dikkat edilecek önemli konulardan biri de taşın ebatları kadar berraklığıdır bu bilgiler aklınızın bir köşesinde dursun kim bilir belki bir gün pırlanta sahibi olursunuz. Yeni konularla devam ediyoruz modanın kalbine www.moda.kadinlarsitesi.com a davetlisiniz ayrıca bizi facebook / Kadınlar Sitesi’nden de takip edebilirsiniz görüşmek üzere hoşça kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain