Raf Sistemi Nasıl Yapılmalı

İdeal Raf Sistemi Nasıl Olmalı

Merhabalar bugün ev dekorasyonunda raf sistemi konusunu ele alacağız, pek çoğumuzun evinde olan ve çok farklı amaçlarda kullanılan yer tutmadığı gibi düzenleyici vazifesi gören model bence modern ve kullanışlı. Şimdi gelelim ideal raf sistemine öncelikle uygun duvar tespit edilmeli dekore etmek istediğiniz odanın en boş duvarı bu iş için uygundur. Sonrasında odanızın tarzına en uygun modeli seçmeye geldi iş, odanız modern çizgilere sahipse zıt renkler kullanarak odanızı hareketlendirebilirsiniz, genç bir odanız varsa sıra dışı eğlenceli modeller tam da size göre, yok ben klasik modellerden yanayım derseniz  koyu renkli ahşap raf modelleri ihtiyacınıza cevap verebilir. son yıllarda duvar süslemeleri oldukça rağbet görüyor sizde odanıza uygun bir yapışkan duvar süsü bulup rafınız ve odanız ile kombinleyebilirsiniz.

Kullanışlı Raf Ham Maddesi Ne Olmalı

Çok geniş bir yelpazesi olan bu modelin haliyle değişik ihtiyaçlara cevap verebilmesi adına pek çok farklı ham maddeden üretiliyor. Ama öyle sanıyorum ki en büyük rağbeti ahşap görüyor çünkü hem sağlıklı hem de kullanışlı, ahşap deyip geçmeyin üretici firmalar bizlere sınırsız renk ve model seçeneği sunarken hem dayanıklılığı ile hemde kolay temizlik avantajı ile ilk tercih sebeplerinden. Bir de plastik pvc modeller var bu tip modeller daha ziyade genç odalarında kullanılırken çizime ve kırılma ihtimali yüksek ürünlerdir. Her ne kadar görsel olarak çok farklı modellere sahip olsa da genellikle cam gibi silindiğinde bez izi kalıyor. Son olarak da metal ve emir türü raflar var ki bunlar ağırlıkları ve karama ihtimalleri olması sebebi ile pek tercih edilmezler ama en iyi modellerde bunlardır.

Emniyetli Raf Sistemi Nasıl Kurulur

Raf sistemi kuracağınız duvarın önünde koltuk yada televizyon gibi elektrikli bir cihaz bulunmamalı bir deprem esnasında rafın üzerindeki eşyalar kafanıza düşebilir yada tv gibi eşyaların üzerine düşüp patlamasına dahi sebep olabilir. Yatak odasında ise baş ucundan uzak tutulmalı. Son olarak da en önemli nokta çocuk yataklarından ve oyun alanlarından uzak ve yüksek bir noktaya kurulmalı bu sistem hatta ihtiyaç yoksa çocuk odasına konulmamalı bence. Mutfak ve bahçeler için genellikle metal raflar kullanılır bence mutfağında mutlaka rafı olmalı minik oda düzenleyicileri gerçekten de iş görüyor ortalıktaki ıvır zıvır her ne varsa ona yükleyin. Yada bahçede saksılarınızı bir araya toplayabilir şık bir görüntü yakalayabilirsiniz, oturma odalarınızda ise istisnasız her amacınıza hizmet edebilecek modelin fiyatları da çok düşük öyle büyük bütçeler ayırmanıza da hiç gerek yok. Aklınızda bir model varsa bildiğiniz marangozlarda bile istediğiniz modeli istediğiniz malzeme ile yaptırabilirsiniz. Tabi bunun yanında raflarınıza şık ayaklarda alabilirsiniz bence bunlar bir bütün hep deriz ya olmuşken iyisi olsun diye raf tutma ayağı ile güzeldir ve tamamlanır. Eğer kitap yada dergi fazlalığınız varsa çoklu raflara yönelin işinizi görsün, aksesuar yada süs eşyası koyacaksanız tekli raflar tam size göre hemde duvarda kalabalık yapmamış olur. Fiyatlara gelince ortlalama bir rafı 20.00Tl ye bulmanız mümkün tabi büyük ev gereçleri satan yerlerde bu fiyata bulabilirsiniz aklınızda olsun. Yeni konumuzla tekrar birlikte olucaz. Modanın kalbine www.moda.kadinlarsitesi.com a davetlisiniz. Ayrıca Facebook / Kadınlar Sitesi’ nden bizi takip edebilirsiniz görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain