İstanbul’ da Yaşayanlar Bu Haberi Okumadan Dışarı Çıkmayın..

İstanbul’ da yaşayanlar bu haberi okumadan dışarı çıkmayın..

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla yaşanabilecek olaylara karşı önlemler alındı..

İstanbul’da yaşayanları zorlu bir gün bekliyor, metrolar, metrobüsler ve uçuşlar yasak.. Kimi ilçelerde de elektrikler kesilecek..

Özellikle Taksime çıkışlara neden olan metro ve finiküler çalışmayacak.. Metrobüs güzergaha ise Cevizlibağ Beylikdüzü istikametine metrobüs seferleri yapılabilecek.Söğütlü çeşmeden gelen seferler iptal böylelikle Anadoludan Avrupaya geçişler olamayacak… Uçuşlarda yasaklandı.. Beşiktaş istikametine sefer yapacak vapurlarında iptal edilmesi bekleniyor.. Bedaş bir çok bölgede elektirik kesileceğini de duyurdu..

İstanbul için alınan 1 Mayıs önlemlerinden bazıları.

İstanbul Valiliği 1 Mayısı kutlanmasına izin vermeyeceğini açıkladı..
1 mayıs

29 Nisan itibarı ile polis izinleri iptal edildi Taksim ve çevresinde 10 bin polis görevlendirildi.. Yetersiz geldiği taktirde Jandarma Komutanlığından destek sağlanacak.. 62 tane TOMA tazyikli su püskürtmek için hazırlandı.. Biber gazı kullanılmayacak..

Sabah erken saatlerde Gezi Parkı da dahil olmak üzre Taksim bariyerlerle çevrelenecek.. Taksim, Beşikteş, Şişli, Okmeydanında da önlemeler alınacak yüzleri maskeli şüpheli kişiler , Molotof taşıyanlar göz altına alınabilecek..

Toplu taşıma ile Taksime ulaşabilmek 1 Mayıs için yasak..

Marmaray kullanacaklar için Marmaray tüm gün çalışacak..
açıklama

Helikopter uçuşları da yasak..

Levent-Yenikapı,Kabataş-Taksim vde bulunan fünikülerler de çalışmayacak..

Bakım ve onarım adı altında BEDAŞ tarafından yapılan açıklamada Şişli, Fatih, Eyüp,  Küçükçekmece, Esenyurt gibi ilçelere elektrik verilmeyecek..

Sembolik olarak çelenk koymak isteyen siyasi partilerin ve işçi temsilcilerinin Kazancı Yokuşuna karanfil koymalarına izin verileceğini bunun dışında herhangi bir kutlamanın olmayacağını açıkladı İstanbul Valisi.
metrobus

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain