Hangi Etek Modeli Kimlere Yakışır

Etek Seçerken Modeline Nasıl Karar Vermeliyiz

Etek giymesini sevmesek de giymek zorunda kaldığımız zamanlar mutlaka olmuştur, peki ama hangi model eteğin bize yakıştığını nasıl anlayacağız ? Bel kısmından başlayalım Göbekli veya arka beli olan bayanlar kesinlikle tam yüksek bel etek seçmeliler zira düşük belde fazlalıklar çok belli oluyor kemerli değilde pervazlı model seçmeniz sizin menfaatinizedir çünkü bir süre sonra kemer kıvrılmaya başlıyor. Birde mutlaka pensli modelleri tercih edin hatta double pens kilolu bayanlar için ideal çünkü belin tamamına pens payı ortak dağılıyor ve potluk yapmıyor. Zayıf olanlara sözüm yok ama korse bel etekler çok moda.

Eteğin Bedenlere Göre Seçimi Nasıl Olmalı

Beğendiğiniz etek likralı ise bir beden küçük alın hem vücudu çok iyi sarıyor hem de likra bir zaman sonra esneme yapıyor gerekirse yine daralta bilirsiniz. Eğer almayı düşündüğünüz etek poplin veya keten gibi sıfır esneme payına sahip bir kumaştan tasarlanmış ise biraz belinin gevşek olmasında yine fayda var zira özellikle eğilip kalkarken dikişleri esniyor ve bir süre sonra potluk yapıyor yırtılma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Birde eteğin gizli fermuarlı olmasına dikkat edin, hem göze hitap etmesi bakımından hemde fermuarının patlama ihtimali çok düşük tabi bu kemerli modelleri için geçerli pervazlı eteklerde düğme olma olasılığı yok. Beli kalın bayanlar haliyle bellerine uyacak bedende etek alıp basen bölümünü daraltırken basenli bayanlar ise tam aksini yapmalı en çok düşülen hatadır bel ve göğüs ölçülerini alarak kıyafet seçimi yapmak esasen doğrusu göğüs ve kalça ölçüsü üzerinden beden saptanır üst bedenin en geniş noktası göğüs bölümü olduğu için bu böyledir aynısı kalça bölümü için de geçerli ama siz, siz olun denemeden kıyafet almamaya özen gösterin her markanın kalıp ölçüsü farklıdır.

Düğmeli-Yüksek-Bel-Etek-Modelleri-2Etek Ucunu Kıvırmanın Pratik Yolları

Başa beladır etek ucu kıvırma bence en kolay yolu temiz bir düz dikiştir ancak makinem yok veya dikiş bilmiyorum diyenlere pratik birkaç çözüm: İlki etek ucunu kaç santimden kıvıracaksanız o genişlikte bir yapışkan tela kesip uç kısma yerleştirip ütülemektir işte bu kadar basit, yok ben böyle istemem derseniz elle gizli teyel de yapabilirsiniz hem daha sonra boyu ile yine oynayabilirsiniz. Son çare de makinede etek kıvırma ayarı vardır her tip modelde bu standarttır bu yolu da deneyebilirsiniz. Yine mi olmadı o zaman terzilere iş düşüyor. Son olarak etek ucu genişliğinden de bahsedip konuyu kapatıcam, basenli bayanlar kesinlikle daire ve kloş etekten uzak durun bu tip modeller sizi en az bir beden daha geniş gösterir parçalı eteği de tavsiye etmem dikişler boydan olduğu için sizi yine geniş gösterecektir bence sizin için ideal model ön ve arka parçadan oluşan klasik veya ççan model eteklerdir bacaklarınız kısa ise şanel boy etek kullanmayın çok kötü duruyor ve boy da otomatik olarak daha da kısalıyor. İnce uzun bacaklı bayanlar size kalem etek çok yakışır asimetrik modellere de şans tanımalısınız. Yeni konularla devam ediyoruz görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain