Damat Yaka Çiçekleri Gelin Buketlerini Gölgede Bıraktı

Damat Yaka Çiçekleri Gelin Buketlerini Gölgede Bıraktı..

Artık damat adaylarımızda şıklıklarına yaka çiçekleri ile renk katıyorlar..

Yeni nesillerdeki evlilik törenlerinde artık geline eşlik etmesi açısından damatlarımızda yakalarına çiçek takmayı adet etmeye başladılar, yani artık damatlarımızın yakasında da çiçekler göreceksiniz gelin buketlerinin yanısıra.. Hoş olmuş aslında damatlarımızda resimleri görünce sizde bana katılacaksınız..
Damat adayının gelinle uyumlu bir şekilde görünebilmesi için gerekli olan şey çiçeklerle yapılmış şık bir yaka iğnesidir.. Bu şık yaka çiçeği aksesuarını aramak siz gelinlerin işi maalesef.. Aslında yaka çiçeğine ne anlama geliyor diye bir araştırma yaptım. Yaka çiçekleri aslında Ortaçağlarda da kullanılıyormuş meğer.
Yaka çiçekleri aslında Ortaçağa dayanan bir gelenek olmakla birlikte, erkekler savaşa giderken eşlerin toplayıp sakladığı ya da savaşa giderken topladıkları çiçekleri eşlerine verirler, eşlerde bu çiçekleri savaşta zırhlarına eklemeleri sonucunda koruyucu ve aşklarını temsil edermiş, 17. yüzyıllardaki Fransa da kötü sansı engelleyici olarak düğündeki tüm erkekler tarafından yakaya takılan bir aksesuarmış..

Günümüzde ise artık bu bir trend ve moda.. Damatlığa çiçek uydurmak yerine gelin buketine uygun bir çiçek ayarlamalısınız ve kravat kullanmalısınız, payon veya fular şık durmayabilir yaka çiçekleri..

Yaka çiçeği her iki tarafın ailesine mensup 1. derecede yakın erkekler tarafından takılır ki misafirler tarafından tanınmaları için..Damadın yakın arkadaşları da duruma göre bir yaka çiçeği takabilirler..

damat çiçek modelleri

damat yaka çiçekleri

gül yaka çiçği

güllü damat çiçeği

hercai menekşe yaka çiçeği

pembe gül yaka çiçeği

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain