Blazer ile Klasik ceket Arasındaki Fark Nedir

Blazer Ceketi Nasıl Kombinleyebiliriz 

Blazer kullanımı en kolay ceket çeşididir, istisnasız her şey ile kominlenebilir hem şık hemde spor görünmek isteyen bayanlar gömlek veya body ‘nin üzerine blazer ve dar bir kot ile günü kurtarabilir. Etekle de aynı şıklığı yakalamanız mümkün dedim ya en kolay ceket blazer. Yalnız bu ceket hakkında en bilinen yanlış göğüs kısmında arma olursa blazer cekettir yanlışı, hayır blazer daha yuvarlak kesimlidir yani daha spor, bazı moda otoriteleri blazer ceketin sadece siyah ve lacivert renk olduğunu başka bir rengin blazer olmasının imkansız olduğunu iddia ediyor. Hiç olmadı klasik bir ceketi kotun üzerine giyin işte o zaman gerçek ortaya çıkacaktır. Bence kadına yakışan tek ceket modelidir bir de kolları dar kesim omuzları dik ve karpuz kol ise şıklık aslında ne kadar kolay değil mi.

Yeni Blazer Ceket Modellerini İnceleyelim

Bence en iyi model tek düğmeli olanlar tabi bu modeli giymek için de göbek probleminizin olmaması gerekiyor çünkü tek düğme modelde şişkin bir göbeği hayal dahi edemiyorum. Model biraz dejenere olsa da dik omuzlu olan modeller şahane kişiyi daha görkemli ve alımlı gösteriyor kollarının dar kesim oluşu zayıf bayanlar için avantaj kol boyu da şanel, uzun kollu modelleri de giyenler yukarı çekip şanel boy yapıyorlar. Modelin yakası ise klasik takım ceketlerinden bir farkı yok genellikle manşetleri de düğmeli olan modelin sol göğüs kısmında bazen arma detayı bulunuyor yine de en iyi model dar kesim olan bence. Anlattıklarıma en iyi örnek Victoria Backham’ ın sık sık giydiği blazer modeli giydiği her modeli hakkıyla taşıyan bayan model seçimlerinde de ççok isabetli seçimler yapıyor. Bir de astar konusu var tabi bence en iyi seçim astar ile kumaşın aynı renk olması mesela siyah bir cekete hele ki bir de klasik ise fuşya astar koymak abes bir iş marjinal olma sevdasıyla bu hataya düşenler çokça, spor modeller pek değilde daha klasik modeller de bir de yırtmaç detayı bulunuyor bence bir kadına yırtmaçlı ceket kesinlikle yakışmıyor, zira yırtmaç daha uzun boy ceketlerde kullanım kolaylığı sağlamak amacı ile tasarlanmış ve bir süre sonra klişe olmuş sadece ceket yırtmacı beylerin olsun.

Blazer Ceket Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yalnızca ceket değil, giyim üzerine ne alırsak alalım kesinlikle fiziğimizi çok iyi tanımamız gerekiyor ama konumuz ceket model denemeden önce elimiz ile kumaşın dokusunu inceleyelim eğer likralı ise sorun yok ama esnemeyen bir kumaş ise biraz durup düşünmek lazım zira zaten ceket ile hareket etmesi zordur hele birde esnemeyen ve dar gelen bir ceket ise, bence bu tip modellerde kumaşta esneme payı yoksa biz kendimiz vericez o esneme payını dar dursun diye Zeki Alasya gibi görünmenin de bir anlamı yok. Ceketler genelde süs cepli’dir yani dışarıdan bakınca cep var ama aslında yok! Fakat bayan ceketlerinde durum çok farklı modellerin geneli cepli’dir malum sürekli bir yerlere bir şeyler tıkıştırma gereği duyuyoruz, bu modacıların da gözünden kaçmamış olsa gerek. Sözün özü kilo probleminiz var bir durup aynada kendinize bakın bu model bana ne kadar yakışır diye moda olan her şeyi de giyeceğiz diye bir kaide yok. yeni konularla devam ediyoruz takibe devam görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
domain